Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Zápisky z cest po Jižní Americe

088-004.jpg
redakce, Pondělí, 2. února 2009
Čtenáři se v knize Kamily Šimkové-Broulové a Vladimíra Šimka dozvědí nejen o strastech a slastech cestovatelů, ale také nahlédnou do zákulisí natáčení v obtížných podmínkách a poznají zajímavá místa, tradice i všední život jejich původních obyvatel.

Seznámí se i s ojedinělými životními příběhy Čechů žijících v této oblasti, ať už sem zavítali před několika staletími, nebo se jim Latinská Amerika stala domovem teprve nedávno.

Forma deníku se v knize střídá s faktografickým popisem vybraných lokalit a životními příběhy nejzajímavějších českých krajanů, včetně úryvků z historických dokumentů a výsledků unikátních českých expedic, které oba autoři organizovali a jichž se zúčastnili (např. Hatun Mayu k pramenům Amazonky, Yuraq Rumi, jejímž cílem bylo pokusit se odhalit tajemství záhadných inckých kamenů, či Maturacá, která objevila místo další bifurkace mezi Orinokem a Amazonkou).

Geografka Mgr. Kamila Šimková-Broulová a fotograf a kameraman Vladimír Šimek do Jižní Ameriky zamířili v uplynulých dvanácti letech mnohokrát a jsou autory dokumentárního cyklu České televize „České stopy…“, jehož cílem je přibližovat lidem v Česku zajímavé osudy krajanů, kteří se významným způsobem zapsali do historie nejrůznějších oblastí zejména právě v někdejším Novém světě.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Reportáže

Komentáře

Přečtěte si další podobné články