Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Slovácké slavnosti vína

016-001.jpg
red, Čtvrtek, 10. září 2009
Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jednou z nejvýznamnějších akcí svého druhu prezentujících bohatost a rozmanitost tradiční lidové kultury na Slovácku.

Organizátorům se podařilo díky ojedinělému skloubení temperamentu slováckého folkloru, lahodnosti zdejšího vína i gastronomických specialit a atraktivních objektů historických památek města Uherské Hradiště vytvořit nezapomenutelnou atmosféru, v níž vykvétá duch vinařské tradice, pestrost slováckých krojů, šikovnost lidových řemeslníků i um nespočetného množství muzikantů, zpěváků a tanečníků. Slavnosti nejsou „obyčejným“ folklorním festivalem, ale skutečnou reprezentativní národopisnou slavností více než šedesáti měst a obcí z celého Slovácka, které jsou také spolupořadateli.

Historické jádro Uherského Hradiště se tak již od roku 2003 pravidelně vždy začátkem září proměňuje v jedno velké pódium, na kterém se představují desítky folklorních souborů, cimbálových muzik i dechových kapel, aby společně s ochutnávkou vín, burčáku a regionálních gurmánských specialit vytvořily nezapomenutelný zážitek pro desetitisíce návštěvníků. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek však nejsou jen o slováckém folkloru, ale i o nepřehléd­nutelné kráse historických památek, kterými je královské město Uherské Hradiště – ale také celý okolní region – doslova poseto.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články