Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Rok změny?

Untitled_03.jpg
Autor článku: Lenka Klicperová, Úterý, 24. ledna 2012
Autor fotografií: Martin Kovář a Profimedia
Události konce minulého roku už leccos napověděly - jako by to byla předmluva k poslední kapitole jednoho věku. Ten velký cyklus, jak jej nazývali staří Mayové, by měl letos v prosinci skončit. Staří Mayové si konec podle všeho (a podle slov jejich velkého znalce dr. Stingla) představovali jako velkou povodeň, po které přijde morální obroda. Nebyla bych proti. Koneckonců, možná by o trochu víc vody za to stálo.

události konce minulého roku už leccos napověděly – jako by to byla předmluva k poslední kapitole jednoho věku. Ten velký cyklus, jak jej nazývali staří Mayové, by měl letos v prosinci skončit. Staří Mayové si konec podle všeho (a podle slov jejich velkého znalce dr. Stingla) představovali jako velkou povodeň, po které přijde morální obroda. Nebyla bych proti. Koneckonců, možná by o trochu víc vody za to stálo.

I pro redakci Lidé a Země bude tento rok přelomový. Už proto, že v dubnu oslavíme kulaté šedesáté narozeniny. Toho bychom se při troše štěstí ještě dožít mohli, jestli se tedy mayští astrologové přece jenom někde nesekli. Chystáme pro vás čtenáře spoustu překvapení, která je ale ještě neradno prozrazovat. Pročtěte se tedy s námi i v tomto roce k našemu jubileu a možná i k tomu „konci nekonci“ světa!

bez_n_zvu_2_jpg_4f1e7ffcb5.jpg

Šedesátka na krku!

První číslo Lidé a Země vyšlo v dubnu 1952. Máme za sebou dlouhou cestu, ale doufáme, že ještě delší putování nás teprve čeká!

untitled_01_jpg_4f1e7ffcaf.jpg

Ať vás v příštím roce provází úsměv, i kdyby to nejdřív vypadalo, že se není čemu smát!

Vaše redakce

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články