Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Na šiškovici do Turracheru

102.jpg
Autor článku: PETR SOCHA · SNOW.CZ, Čtvrtek, 3. ledna 2013
Autor fotografií: Petr Socha · SNOW.CZ
Malá a poklidná lyžařská oblast Turracher Höhe na hranicích Korutan a Štýrska povýšila péči o turisty na umění. Přijeďte ochutnat šiškovici nebo slámovou polévku!

Středisko leží v údolí Murtal, v jižní části Štýrska. Tahle krajina připomíná zemi trochu pokulhávající za moderní civilizací. Málo zástavby, zato hodně lesů a pastvin. Vládne tu relativní chudoba – mnoho domorodců z okolí cestuje za prací do bohatších krajů. Není zde průmysl. Lesy uživí jen omezený počet lidí. Kdo nepracuje s dřevem, farmaří nebo se věnuje cestovnímu ruchu. Možná právě relativní nedostatek budí potřebu starat se o návštěvníky, co to jen jde.

Na šiškovici do Turracheru

Středisko Turracher Höhe sedí přímo v horském sedle, necelých 1800 metrů nad mořem s velkým horským jezerem. Původní dřevěné stavby se tu nerušeně mísí s hotelovou zástavbou. Středisko není moc rozlehlé: domy stojí kolem silnice, pár jich najdete u jezera a pak už jsou tu jen chaty skryté v lesních zákoutích.

Do historie místa významně zasáhla rodina Leebových, která v roce 1929 otevřela hotel „s nejlepší nabídkou v Alpách“ – Hochschober. A požitkářství v nejpůvodnějším slova smyslu tu nadobro zakotvilo.

Hochschober Leebovi vedou dodnes. V jejich areálu si můžete užít nejrůznější bazény, bazénky, vířivky, parní lázně a sauny. V jezeře nakonec čeká ještě další bazén – jakási klec vnořená do vody jezera, vyhřívaná odpadním teplem hotelu. Obzvlášť v zimě, kdy se pár metrů od vás kloužou po zamrzlé hladině jezera chodci a běžkaři, je to silný zážitek. Součástí hotelu je i čínská pagoda, kde se medituje, provádějí čajové obřady. Užít si můžete i turecké a další masáže.

Na šiškovici do Turracheru

Sekt i šiškovice

Neméně příjemné služby skýtají i veřejné prostory lyžařského areálu. Sedačky lanovky jsou v kůži a vyhřívané, k dispozici je vybavená místnost, jakýsi velký obývák s kachlovými kamny, kde se lze ohřát, nasvačit nebo si odpočinout v masážním křesle. Zdržet se dlouho by ale byla škoda. Mohli byste totiž minout „pistenbutlera“ – muže v livreji, který na skútru rozváží po okolních svazích sekt pro dospělé a lízátka pro děti. V sezoně každý den rozlije padesát až sto láhví. Sklenka pěnivého vína je zcela zdarma – jako pozornost střediska.

Funguje tu i speciální taxi, které tahá lyžaře přes zamrzlé jezero – od jedné části lyžařského areálu ke druhé. Hlavně děti si užijí bobovou dráhu, dospělí zase rádi vyjedou na romantickou večeři lanovkou na horskou chatu. Běžecké stopy končívají často v tradičních hospůdkách, kde ochutnáte místní specialitu: šiškovici čili Zirbenschnaps. Voní náramně, ještě lépe chutná, v krku příjemně pálí a patří k hlavním domovským atributům Turracher Höhe.

Tím ale ochutnávka zdaleka nekončí – zkusit musíte i slámovou polévku (smetanový krém s příchutí slámy), která je obložená pravou horskou slámou, jež je další ze specialit kraje.

Na šiškovici do Turracheru

Kudy vedou sjezdovky

Lyžařský areál na Turracher Höhe tvoří 38 kilometrů sjezdovek, které spojuje čtrnáct lanovek a vleků. Není to sice mnoho ve srovnání s jinými rakouskými či švýcarskými středisky, která navíc leží v mnohem vyšších polohách (zdejší vrcholy nepřesáhnou 3000 m), ale zase je tu všude blízko a žádné čekání ve frontách.

Pravá neboli západní část střediska je situována výše – lanovka končí na vrcholu Kornock vysokém 2205 metrů. Z něj spadá několik vzájemně se spojujících a zase rozpojujících lyžařských tratí a všechny jsou červené. Jsou velmi členité, klesají, zvedají se, zatáčejí, rozšiřují se, tenčí, až se po překonání čtyřsetmetrového převýšení zase dole sejdou. Kombinačních možností je mnoho a je velmi snadné této hře propadnout. Komu se po čase omrzí, může překonat silnici lyžařským podjezdem a pustit se do druhé části areálu.

Ta je dost odlišná: z velké části se jedná o tratě vedoucí lesem v nižší poloze, takže tu častěji leží technický sníh. Lákadlem číslo jedna této východní poloviny střediska bude nejspíš trať FIS, široká a pravidelná červená.

Koho omrzí sjezdovky, může se vydat na běžky – spousta tras je přímo na jezeře Turrach.


JAK SE DĚLÁ ŠIŠKOVICE

Sbírají se pouze šišky z borovice limba neboli Pinus cembra. V každé chalupě se z generace na generaci dědí trochu jiný recept, někde se přidává med, jinde cukr, tady dávají přednost režné, u sousedů naopak ovocné pálence. Návod je ale stejný: tři šišky se zalijí alkoholem a sklenice se nechá asi tři týdny ustát na okně. Šišky pustí červenou barvu, pak je ale ještě nutné pálenku dochutit a dosladit.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Reportáže

Komentáře

Přečtěte si další podobné články