Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Dnes vychází nové číslo časopisu Lidé a Země. Nenechte si ho ujít!

3editorial_11_15.jpg
Autor článku: Lenka Klicperová, Středa, 11. listopadu 2015
Autor fotografií: Jarmila Štuková
Šéfredaktorka Lenka Klicperová: Podzim neklidný a úspěšný

Time, Fortune, Le Monde, Newsweek, Vanity Fair, Vogue, The New Yorker, Lidé a Země… To jsou názvy některých magazínů a periodik, jejichž titulní strany často zdobily a zdobí fotografie Steva McCurryho nebo Rona Haviva. Ron Haviv je totiž dalším fotografickým esem, jež jsme vytáhli z rukávu hned po Stevu McCurrym, jehož fotku jsme měli na zářijové titulce.

Z hlediska četnosti výskytu slavných fotografů na titulní stránce se tak začínáme řadit mezi světovou elitu!

A máme i další úspěchy: časopis LaZ se letos dvakrát ocitl i na soutěži Czech Press Photo – s Jarmilou Štukovou máme Cenu UNHCR za fotografie z Iráku. A vzpomínáte si na reportáž o kyselinových útocích v Indii v dubnovém čísle? S kolegyněmi z Femisphery Jarmilou Štukovou, Olgou Šilhovou a Markétou Kutilovou jsme ji zpracovaly do audiovizuální podoby a získaly za ni první cenu. Video najdete na www.czechpressphoto.cz

Podzim byl pro mě velmi neklidný (tj. diplomaticky řečeno plný stresu, psaní a nespaní). Právě se na pulty knihkupectví dostává nová kniha, kterou jsme sepsaly rychle s Markétou Kutilovou po návratu z Kobaní. Chtěly bychom pomocí našeho syrského příběhu upoutat pozornost na sbírku SOS Kobaní. Chceme pomoci těm, kteří se snaží zničené město, jež se stalo symbolem odporu proti IS, znovu vybudovat.

Podpořte s námi ty, kteří se nechtějí stěhovat do Evropy, ale pomoc přitom zoufale potřebují. Více na adrese www.soskobani.cz

Nakonec vás ještě „pozvu“ do vězení. Když jsme chystali do tisku úžasnou reportáž Honzy Sochora ze sansalvadorského kriminálu, přišel dopis z pardubické věznice.

Je vidět, že osazenstvo této instituce je poněkud sofistikovanější než jeho jihoameričtí „kolegové“. Pan Miro nám píše: „Keď som došiel na izbu s časopismi, chalani mi ich hned rozobrali. Je nás na izbe osem a z toho sme štyria ,silný čtenáři‘.“ My panu Mirovi pošleme další várku LaZ, aby se mohl dále vzdělávat a poslat je také „kolegům“ na Mírov, jak nám slíbil. Pak už budeme úplně světoví!

Lenka Klicperová, šéfredaktorka


MŮJ TIP

Kromě výborného materiálu Honzy Sochora o drsných členech salvadorských gangů a tamních věznicích určitě nevynechte jeho skvělou fotoreportáž o veselých mexických Dušičkách. Také máme spousty nápadů co dělat, až napadne sníh!

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články