Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Běh pro vodu

15-1.jpg
redakce, Čtvrtek, 21. června 2012
Pražan David Chrištof chce upozornit na problém nedostatku pitné vody ve světě. Na konci června tak vyběhne z Prahy do Londýna na letní olympijské hry. Od 27. června do 27. července poběží každý den vzdálenost minimálně jednoho maratonu (42,2 km). Jeho cílem je nejen upozornit lidi v zemích, přes které poběží (Česká republika, Německo, Nizozemsko, Belgie, Francie, Velká Británie), na problém s vodou, ale také získat peníze pro organizaci Blue Planet Network.

Blue Planet Network je americká nezisková organizace, která se zaměřuje na pomoc v oblastech s nedostatkem pitné vody. V roce 2007 uspořádala kampaň ve formě běhu kolem světa. Jednalo se o štafetový běh přes šestnáct zemí v Americe, Evropě a Asii. Dvacet běžců třinácti národností uběhlo za tři měsíce celkem 24 500 kilometrů. Z více než 300 přihlášených zájemců si organizace Blue Planet Network do konečné dvacítky těch, kteří za 95 dní oběhli svět, vybrala tehdy právě i Davida Chrištofa. Ten se rozhodl na nedostatek pitné vody dále upozorňovat ve svých aktivitách.

15-2.jpg

Zhruba jedna šestina světové populace (1,1 miliardy) stále nemá trvalý přístup k nezávadné pitné vodě. Denně umírá šest tisíc lidí z důvodu nedostatku nezávadné pitné vody. Polovina všech světových lůžek v nemocnicích po celém světě je obsazena lidmi, u nichž propukla nějaká nemoc zapříčiněná nedostatkem nezávadné pitné vody. Průměrná vzdálenost, kterou musí africká či asijská žena denně ujít pro vodu, činí 6 km.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články