Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Babí léto na moravských vinařských stezkách

014_Image_0004.jpg
redakce, Čtvrtek, 22. září 2011
Jižní Morava je jednou z nejnavštěvovanějších turistických i cykloturistických destinací. Koncem letošního léta je na programu hned několik cyklistických akcí, z nichž většina proběhne na jedné z jedenácti Moravských vinařských stezek. Zářijové vinařské, ale i cyklistické akce jsou ve znamení burčákových slavností.

10. září 2011 se koná Putování za burčákem po Modrých horách, start čtvrtého ročníku je naplánován na 9. hodinu u rozhledny Slunečná a na trasu se můžete vydat jak na kole, tak pěšky. Otevřeno bude pro vás hned několik sklepů, ve kterých ochutnáte modrohorské burčáky přímo od pramene.

17. září se koná v Němčičkách Cyklomaraton mezi vinohrady. Prezentace účastníků začíná již v 7.30 ve sportovním areálu Němčičky. 24. září se již po pětatřicáté mohou vypravit turisté i cykloturisté na poznávací pochod nebo jízdu po Břeclavi a jejím okolí v rámci akce O zlatý hrozen jižní Moravy.

Tipy na cyklovýlety včetně map jižní Moravy naleznete na webových stránkách věnovaných cykloturistice – www.cyklo-jizni-morava.cz, o vinařských stezkách se více dozvíte na www.stezky.cz a informace o cykloturistice v Dolním Rakousku najdete na www.dolni-rakousko.info.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Zkrátka

Komentáře

Přečtěte si další podobné články