Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

3 otázky pro Jana Kudláčka

14jankudlacekUPR.jpg
redakce, Čtvrtek, 12. března 2015
moderátora pořadu Prima SVĚT, který letos slaví 20 let.

.

Moje poprvé

Mé první cesty coby malého chlapečka vedly do NDR a do Bulharska. Ve studeném moři na špici východoněmeckého ostrova Rujána jsem se snad ani nekoupal, ale dodnes mám v hlavě spoustu vzpomínek, například na první západní písničky. Poslouchal jsem je zpovzdálí, z večerní plážové diskotéky (hráli tehdy Atomic a Magnificent od Blondie…). A pak to báječné Černé moře v Bulharsku, kde jsem si užíval vln a kde lisovali gramodesky pro německé gramofirmy a levně prodávali přebytek, a proto jsem si mohl přivézt svou první západní hudbu, tehdy populární Boney M, Modern Talking, ale i Bílé album Beatles!

Moje první velká vlastní cesta mohla přijít až po pádu komunistů. V roce 1992 jsem s kamarádem vyjel na cyklistickou cestu z Düsseldorfu napříč Nizozemskem do Belgie. A pak ještě jedno poprvé: velká cesta daleko za oceán. V 95. roce s kamarádem New York a jihozápadní pobřeží USA. A od roku 1998 v televizi Prima moje první služební zahraniční cesty a první živé přenosy do vysílání, i přes půl planety až z Washingtonu. Na tom všem je hezké i to, že těch „poprvé“ bylo a pořád je tolik…

Moje nejlepší

Každá nová, objevná cesta je nejlepší, to platí pro ty první, o kterých byla řeč, i o natáčení charitativního koncertu báječných Islanďanů ve prospěch Čechů postižených povodněmi v roce 2002, díky čemuž jsem měl možnost si krásný Island prohlédnout, i o služební cestě na Maledivy – stovky ostrůvků ležících těsně nad hladinou oceánu, zdevastovaných vzedmutou vlnou tsunami po obrovském zemětřesení v prosinci 2004.

Moje nejhorší

Nepříjemné zážitky máme každý, ale nejhorší cesta? Zatím se mi ty opravdu špatné zážitky naštěstí vyhnuly, nechci nějaké malichernosti srovnávat s opravdovými nástrahami a neštěstím jiných, které obdivuji, že si s nimi dokázali poradit. Pozitiva cestování ale nakonec všechno zlé převýší. Důležité je jet, dívat se a poznávat!

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Rozhovory

Komentáře

Přečtěte si další podobné články