Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

3 otázky pro Bořka Slezáčka

12borekslezacek.jpg
Autor článku: redakce, Čtvrtek, 30. červnaec 2015
Autor fotografií: Profimedia.cz
Moderátor a producent vypráví o svém prvním, nejlepším a nejhorším cestování.

.

Moje poprvé

Do bývalé Jugoslávie jsme s rodiči jeli v létě na dovolenou, kufr na střeše plný konzerv. V Maďarsku mi rodiče koupili plátěné kalhoty s kapsami na stehnech a moje první „Bravíčko“. No a pak už si jen pamatuju moře, teplo, sladolety v loptě a rakouský postarší manželský pár, se kterým se naši na pláži spřátelili. Každý den jsme chodili na stejné místo. Strašně jsem prožíval i tu samotnou cestu, dálnice, pohyb z místa na místo. Byla hluboká osmdesátá léta a já si užíval svůj první roadtrip naplno.

Moje nejlepší

Mám více kandidátů. Například často vzpomínám na výlet stopem po Irsku s mým kamarádem ze studií, kam jsem se pak ještě jednou vrátil i vlastním autem. Ale i návštěvu ostrova Kréta s mojí ženou v době, kdy ještě moje žena nebyla a ani děti ještě nebyly… Bylo to krásné, romantické a bezstarostné. Zastavili jsme autem z půjčovny vždy večer na nějaké opuštěné plážičce, otevřeli víno, rozkrojili meloun, nohy zabořili do vyhřátého písku, povídali si, koukali na hvězdy… Jednou nás v půl čtvrté ráno překvapil příliv. Zajímavé probuzení, když vám vlna najednou vleze do spacáku.

Moje nejhorší

I ty nejhorší zážitky se vám dějí proto, abyste z nich mohli vycedit to nejlepší. Tímto úhlem pohledu vlastně „nejhorší zážitek“ neexistuje. Nicméně vzpomínám na jeden výlet do Londýna, kdy jsem jel po drobné pauze znovu rozpohybovat vztah s mojí tehdejší přítelkyní. Po telefonu už jsme plánovali společný život hned po skončení její londýnské mise. Než jsem tam ale stihl dojet, zamilovala se do jednoho Angličana. A Londýn byl najednou tak hnusný, šedivý a chladný, že jsem se tam pak dlouho nechtěl ani podívat. Slunce jako by zmizelo ze světa, počítal jsem hodiny do odletu zpět.

Sdílej článek dalším cestovatelům
Článek patří do rubriky: Rozhovory

Komentáře

Přečtěte si další podobné články