Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Největší český extrém má své vítěze

NGN_6688m.jpg
redakce, Úterý, 28. Srpen 2012
Zapomeňte na pochod Praha – Prčice! Chcete-li poznat opravdový vytrvalostní extrém, zaměřte se na závody typu Adventure Race. Desítky hodin a stovky kilometrů, čtyřčlenné týmy s alespoň jednou dívkou a minimální nebo žádný spánek. Výzva, která nemá obdoby.

Právě takovýto slogan si možná zasloužil letošní nejtěžší český dobrodružně expediční outdoorový podnik, zařazený do evropského poháru závodu Adventure Race. Třetího srpna se v západočeské Kadani na jeho start postavilo třináct českých i zahraničních týmů s jednoduchým cílem. V časovém limitu 72 hodin překonat vzdálenost zhruba 450 kilometrů a cestou posbírat všechny mapové kontroly. Více než dvojnásobek vzdálenosti Praha-Brno týmy překonávaly pěšky, na kole, kánoi, kolečkových bruslích, cestou prokázali lezecké schopnosti i znalost orientace. Ti nejlepší cílovým obloukem proběhli za necelých 54 hodin, aniž by cestou byť jen na minutku zalehli ke spánku.

Největší český extrém má své vítěze
Největší český extrém má své vítěze

„Závody Adventure Race patří k tomu nejdrsnějšímu, s čím se v outdooru můžete potkat. Každou minutu bojujete s nedostatkem spánku a s únavou, jedna disciplína střídá druhou a ve všech ze sebe musíte dostat to nejlepší. Bez pořádné porce týmového ducha by to rozhodně zvládnout nešlo“, zdůrazňuje členka letošního bronzového týmu s příznačným názvem EPO/Lenoši Lucie Zrnová. O stupně vítězů se její tým podělil se stříbrným Wenger/Estim a zlatým CzAR Berghaus/Accom/Me­rida.

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články