Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Cestovní pojištění? Neplaťte zbytečně!

SROVNEJTO.cz.jpg
pr, Pondělí, 24. února 2014, Komerční sdělení
Cestovat se dá kamkoliv a s nejrůznějšími motivy. Je jedno, zda se chystáte na víkend, týden, měsíc nebo rok. Nezáleží ani na tom, zda se vypravujete za poznáním, zážitky, sportem, relaxací, obchodem, prací či studiem. Překročíte-li hranice naší republiky, ve všech případech se vyplatí zvážit výhody cestovního pojištění. Na druhé straně není nutné za cestovní pojištění platit horentní sumy. Vždy se dá přizpůsobit konkrétní situaci a z široké nabídky vybrat to nejvýhodnější. Stačí vědět jak.

Prvním parametrem, který má vliv na cenu pojistného, je cílová destinace. Je logické, že cestovní pojištění na cestu do Asie bude dražší než cestovní pojištění na výlet do Rakouska. Na druhé straně je třeba v pojištění počítat se všemi zeměmi, které projedete. Obecně se při návštěvě více zemí udává ta nejvzdálenější, ostatní jsou pojištěny automaticky.

Parametrem určujícím cenu je samozřejmě také délka pobytu, resp. doba, kdy se budete pohybovat mimo naši republiku. Pokud cestujete na kratší dobu, vyplatí se do cestovního pojištění zahrnout skutečný počet dnů. V případě dlouhodobých pobytů je výhodné zvážit případné roční pojištění, které pojišťovny často také nabízejí.

Třetím klíčovým faktorem, který ovlivňuje výši pojistného, je účel cesty. Při sjednávání pojištění je třeba pojišťovnu informovat o tom, zda cestujete jako turista, student nebo zaměstnanec. Dle toho se také odvíjí pojištění. Ani tuto oblast nedoporučujeme podceňovat.

Budete-li například v rámci cestovního pojištění považován za odborníka, který se vydal na prestižní konferenci, a v cizině si pak zlomíte nohu při výstupu na horu, těžko to budete pojišťovně vysvětlovat.

Všechny tři faktory – cílové místo, délka pobytu, účel cesty jsou kalkulovány také v internetových porovnávačích. Ty detailně analyzují nabídky jednotlivých pojišťoven a dle zadaných kritérií pak automaticky vybírají to nejvýhodnější pojištění. Takovou kalkulačku najdete například na webu Srovnejto.cz zde http://www.srovnejto.cz/…ce-cestovni/

Pojistná rizika

Při sjednávání pojištění nezapomeňte do pojistných rizik zahrnout všechny aktivity, které se chystáte provozovat. Cestovní pojištění zpravidla sice pokrývá rekreační provozování nejrůznějších sportů, často však vylučuje lyžování, adrenalinové plážové zážitky, potápění, lezectví či další rizikové sporty. Ty je třeba připojistit.

I s těmito variantami a provozováním nejrůznějších sportovních, zážitkových a adrenalinových aktivit počítají internetové srovnávače. Při zadávání vstupních údajů na webu Srovnejto.cz stačí jednoduše zatrhnout nabízené varianty (rekreační sporty, zimní sporty, rizikové sporty).

Výhodně a jednoduše

Pokud máte jasno v parametrech svého cestovního pojištění a chcete za ně zaplatit co nejméně, využijte online porovnávač. Příkladem je zmiňovaný web Srovnejto.cz. Maximálně pokryjete všechna pojistná rizika své cesty, avšak minimalizujte pojistné. Z mnoha nabídek si jednoduše a pohodlně vyberete tu, kdy vám pojišťovna daný rozsah pojištění nabídne za nejnižší cenu.

Více informací můžete nalézt na blogu SROVNEJTO.CZ.

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články